0

Disk Özelleştirme

Mekik Motors yerli  4x4 Ekipmanları üreticisi  müşterilerine özel geliştirme uygulaması olarak verdiği hizmettir. Ağırlıklı olarak 4x4 araçlara uygulama yapılmaktadır. Bu hizmet yüksek performans için kullanım için alınmış disklere bilgisayarlı makineler yardımı ile kanal açma işlemi yapmaktadır . Fabrikadan gelen araçlar düz tabanlı diskleri kullanmaktadır . Fren performansı konusunda  sınırları zorlayan müşterilerimiz için yetersiz kalan disklere kanal açarak yüksek performanslı ürün haline getirmekteyiz. Bu hizmetimizde sık sorulan sorularla cevaplamaya çalışacağız .

 

Sık Sorulanlar 

► Disklere Ne yapılmaktadır ?

Disklere Bilgisayarlı makineler yardımı ile düz olan bölgelere kanal açılmaktadır .

► Disklere Kanal Neden Açılmalı ?

Fabrikasyon üretilen disklerde düz hatlar bulunmaktadır .Bu  kanallar fren performansını arttırmak için katkı sağlacaktır.

►Disklerin kullanım ömrü uzar mı ?

Evet kanalların açılması ile sürtünme etkisinden dolayı Disklerin yorulmaları azalacaktır .Yorulma azalacağından dolayı Disk ömrü de artmış olur .

► Ön arka toplamda kaç kanal açılmaktadır ?

Ön 10 adet kanal arka 10 adet kanal ile birlikte toplamda 20 kanal açılmaktadır. 

► Sıfır disk mi ikinci el disk mi?

İkinci el disk tercih sebebiniz olmamalıdır . Araç hareket halinde iken fren yapılmasıyla sürtünmeden dolayı ısı disklerin sertleştir. Sertleşen diskler kırılmaya daha yatkındır . Kanalların açılması burada ısınmayı önler .

► Fren Performansını Etkiler mi ?

Aracınız ani frende x metrede durmakta iken kanallı disklerde sürtünme artığından dolayı  daha kısa mesafede  duracaktır .Yüksek performanslı araçlarda bu işlem fabrikasyon ortamlarda üretilmektedir. Fakat seri üretim araçlarda bu işlem fabrikalardan gelmemektedir. 

► Üründe kırılma olur mu ?

Kanal olmayan ürünler hızlı aşınır fakat kanal olan ürünlerin aşınması uzun süreç alır bu nedenle kırılma uzun sürede mümkün değildir. 

► Ürünün kargosu mümkün mü?

Evet Mekik Motors başta Türkiye'nin her bölgesi ve tüm dünyaya ürünlerini kargolamaya hazırdır. 

► Disk üretiyor musunuz ?

Hayır disk üretimimiz şuan bulunmamaktadır

► Kanalların beygir gücüne etkisi olur mu ?

Hayır herhangi olumsuz etkisi olmaz .

► Yakıt Tasarrufu mümkün mü ?

Evet Kanallı diskler yakın tasarrufu sağlamaktadır. 

►Balatalara etkisi olmakta mıdır ?

Evet .Can güvenliği açısından ve performans açısından bu uygulama yapıldığında balatalarda çok az miktarda aşınma artacaktır.

►Uygulama hizmeti ne kadar sürmektedir?

3 İş gününde bize göndermiş olduğunuz özel almış olduğunuz diskleri size kargoluyoruz. 

►Site bulunan fiyat tek adet midir ?

Evet Her araç için standart fiyattır .Birim fiyatları olduğundan istediğiniz kadar istekte bulunabilirsiniz. 

►Ürün son fiyat mıdır? 

Evet sitemizdeki ürünler son fiyat uygulamasına göre yapılmıştır . 


►Neden Mekik Motors ?

4x4 Sektöründe tek Profesyonel üreticidir. Bu tarz ürünlerde standart olarak üreten işletme bulunmuyor .Satış sitelerinden alınan Spacerler kalite ve garantileri bulunmamaktadır. Mekik Motors tam kapasite Spacer üretir Dünyaya pazarlar. Olumsuz durumlarda yanınızda olan tek üreticidir

►Ödeme nasıl yapılmaktadır ?

Web sitemizden paypal üzerinden peşin veya taksitlendirme yaparak ürünleri satın alabilirsiniz. Bayilerimizde ise bayilerin belirlediği ödeme şekilleri ile Mekik Motors kullanıcısına kolaylık sağlamaktayız .