0

Endüstriyel Tasarım


Mekik Motors A.Ş markası olarak ürünlerimizi geliştirirken Endüstriyel Tasarım Araştırma ve Geliştirme birimimizin hazırlamış olduğu ön tasarım çalışmalarını tamamlamaktayız.Ürünleri geliştirirken bir çok kullanıcının yorumunu alarak sonuca varılmaktadır.Bir çok aşamayı geçtikten sonra üretim için mühendislik çalışmaları yapılmaktadır.Dünyada bir çok  markanın üretmiş olduğu ürünlerden farklı  ve kaliteli olması açısından Endüstriyel tasarım çalışmalarına önem vermekteyiz.

Bu ana hedef doğrultusunda yeni model tasarımları bir tasarım konsepti oluşturmak ile başlar. Tasarım konseptleri esnasında pazarın durumu, müşteri beklentileri, mühendislik talepleri detaylı olarak incelenir. Bu bilgiler ışığında konsept tasarım ile ilgili önce stil çalışması başlar.

Ortaya çıkan stil çalışmasının tasarım beklentilerine uygunluğu gözden geçirilir. Uygun görülen stil çalışmaları için endüstriyel tasarım süreci başlar.

Bu süreçte bilgisayar destekli tasarım programları kullanılarak stil çalışmaları daha görsel hale getirilerek detaylandırılır. Sanal prototipleme programları yardımıyla realistik sunumları hazırlanan tasarım alternatifleri içerisinde kabul gören tasarım veya tasarımlar için mekanik tasarım süreci başlar.

 Tamamlanan mekanik tasarımların fonksiyon, uygunluk, saha v.b. testler için prototipleri hazırlanır. Prototip sonrası gerekli düzenlemeler yapılarak ürünün tasarım süreci tamamlanmış olur.