0

Ürün İ. Değişim Şartları

ÜRÜN İADE & DEĞİŞİM ŞARTLARI

İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

www.mekikmotors.com' dan aldığınız ürünleri, teslimat tarihinden itibaren en geç 5 gün içerisinde faturanızın arka yüzündeki iade formunu eksiksiz olarak doldurup, anlaşmalı olduğumuz kargolar veya teslim aldığınız kargo Topçular, Kışla Cad. Topçular İş Merkezi No: 88 D: 280, 34055 Eyüp - İstanbul, TR adresine göndermeniz yeterli olacaktır.  İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, aşınmış kırılmış ve kullanılmış tekrar satılabilir özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek, tarafınıza karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir. İadeniz www.mekikmotors.com' un ilgili birimleri tarafından incelendikten sonra tarafınıza dönüş yapılarak süreç başlayacaktır. İadeniz onaylandığında ürün tutarı, irtibat telefon numaranızdan sizlere ulaşıldığı takdirde en geç 15 iş günü içerisinde iade edilir. Bundan sonraki süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve mekikmotors.com'un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürünlerinize ait ürün tutarının tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, iadenin geri ödemesi, yine taksitli olarak kredi kartınıza ödenecektir. Ulaşılamayan irtibat telefon numaralarından kaynaklı gecikmelerden mekikmotors.com sorumluluk kabul etmemektedir.

Ayrıntılı bilgi için +90 535 237 58 21 no' lu telefondan bilgi talep edebilirsiniz.


HANGİ ÜRÜNLER İADE EDİLEMEZ?

Sadece Tasarım ürünlerine özel iade işlemi; ürünün aynı gün içerisinde geri iade edilmesi durumunda geçerli olacaktır. Belirtilen sürenin aşılması durumunda ise iade işlemleri gerçekleşmemektedir.Tek kullanımlık ürünler hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Kişiye özel ürünler başta olmak üzere ,Spacer gibi ürünlerin değişimi veya geri iadeleri olmamaktadır.Özel üretim çalışmalarında müşterilerimizin tercih ettikleri ürünlerde teknik destek verilmektedir. Fakat geri iade mümkün değildir. Her ürün başlığında teslim süreleri yazmaktadır .Örneğin Spacer Ürünleri 9 gün sonrasında teslim edilmektedir. Bankadan geri ödeme işleme yapılabilir 

KUSURLU ÜRÜN İADELERİ

Üretimden kaynaklanan, yanlış ürün, hatalı ölçü ,kırık parça  gönderimleri kullanmadan satılabilir özelliğini kaybetmeden ürünün tarafınıza teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisin de +90 535 237 58 21  ile temasa geçerek, kargo  iade yapabilirsiniz. Bu sürenin dışın da herhangi bir şekil de ürünlerinizin iade ve değişimi yapılamamaktadır. Ürün iadelerinde sadece ürünlerin tamamı kusurluysa ücret iadesi ve ödenen kargo bedeli geri ödenmektedir. 


İADE VE DEĞİŞİM SÜRESİ KAÇ GÜNDÜR?

Tüketici Kanunun da yer alan Sebep Göstermeden Cayma hakkı sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk 14 günü içermektedir. Üründe ki herhangi bir kusurdan dolayı iade etmek istediğiniz de ise bu süre 30 güne dek uzamaktadır. . Anlaşmamız olmayan kargo firmalarıyla gönderilen iadenin kargo ücreti göndericiye aittir.


DEĞİŞİM İŞLEMLERİ NASIL GERÇEKLEŞİR?

İadeniz MEKİK MOTORS  ilgili birimlerine ulaştığında, tarafınıza dönüş yapılarak iade tutarınız www.mekikmotors.com hesabınıza yüklenerek işleminiz gerçekleştirilmektedir. Bu internet sitesi www.mekikmotors.com kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. www.mekikmotors.com  bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir. www.mekikmotors.com bu internet sitesinin genel görünüm ve dizaynı ile internet sitesindeki tüm bilgi, resim, www.mekikmotors.com markası ve diğer markaları, alan adları, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin ("Materyaller") ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. Internet sitesinde bulunan hiçbir Materyal; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Internet sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. www.mekikmotors.com burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır. www.mekikmotors.com , dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.